Lietuvoje

SCA Lietuvoje įkurta 2022 metais, įsigijus 5100 hektarų žemės, kurios didžiąją dalį sudaro miškai. Lietuvoje yra apie 1000 valdų, kurių dauguma yra šalies pietryčių regione ir gana arti Vilniaus. Mūsų miškai sertifikuoti pagal FSC® sertifikavimo sistemą (angl. Forest Stewardship Council®).

Apie SCA

Spruce

Pagrindinė SCA veikla yra miškų auginimas. Pasinaudodami šiais unikaliais ištekliais, sukūrėme gerai išvystytą vertės grandinę, pagrįstą atsinaujinančia žaliava iš mūsų ir kitų miškų. Siūlome pakavimo popierių, popieriaus masę, medienos gaminius, atsinaujinančią energiją, paslaugas miškų savininkams ir efektyvius transporto sprendimus.

SCA valdo 2,6 mln. ha miškų šiaurinėje Švedijos dalyje ir 60 000 ha – Baltijos regiono valstybėse. Turime senas miškų valdymo tradicijas ir pramonės įmones aprūpiname vertinga bei atsinaujinančia žaliava. Turėdami pasaulinio lygio ilgalaikę ir veiksmingą vertės grandinę, galime panaudoti visą medį bei transformuoti mišką į tvarius sprendimus bei gaminius, skirtus žmonėms visame pasaulyje.

Mes tvarkome savo miškus, vadovaudamiesi ilgalaikėmis perspektyvomis ir siekiame integruoti produktyvų miškų valdymą su veiksminga gamtos apsauga, padedančia išsaugoti biologinę įvairovę. Mūsų miškų valdymo politikos tikslas yra užtikrinti, kad ateityje miškuose būtų tiek medienos, tiek ir biologinės įvairovės bei gamtos gausos, kiek turime šiandien.

SCA elgesio kodeksas

SCA elgesio kodeksas yra pagrindinių Grupės vertybių – atsakomybės, kompetencijos ir pagarbos – įgyvendinimo pagrindas. Kodeksas yra Grupės svarbiausias valdymo dokumentas tvarumo požiūriu ir kartu su SCA tvarumo politika yra Grupės darnaus vystymosi pagrindas. Direktorių tarybos patvirtintas kodeksas nustato verslo etikos (įskaitant kovą su korupcija), sveikatos ir saugos, darbuotojų santykių, pagarbos žmogaus teisėms, aplinkai ir visuomenei rekomendacijas, kurių visi privalome laikytis.

Kodeksas patvirtintas 2004 metais, vadovaujantis JT Žmogaus teisių deklaracija, pagrindinėmis Tarptautinės darbo organizacijos konvencijomis, Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijomis dėl tarptautinio verslo įmonių bei dešimt pagrindiniais „Pasaulinio susitarimo“ (angl. Global Compact) principais. Daugiau skaitykite čia (anglų kalba)

Atsakinga miškininkystė

SCA valdomi miškai Lietuvoje yra sertifikuoti pagal FSC sistemą. FSC sertifikavimas reiškia, kad mes laikomės Miškų valdymo tarybos rekomendacijų dėl atsakingos miškininkystės. Sistema apima socialinius, aplinkosaugos ir ekonominius miškininkystės aspektus. Sertifikuotą medieną galima naudoti gaminant FSC sertifikuotus gaminius.

Lietuvos įmonių sertifikato numeris yra NC-FM/COC-029641, o gaminiai žymimi FSC 100 % žyma.

Kontaktai

Lars-George Hedlund

SCA generalinis direktorius Baltijos šalyse

Telephone
+371 29225907